Xiaomi Mi Band 4
У першій половині червня 2019 відбулася знакова подія на ринку переносної електроніки: компанія Xiaomi анонсувала четверте покоління смарт-браслета Mi Band. Модель вийшла настільки функціональною, що деякі оглядачі засумнівалися в необхідності купувати повноцінний «розумний» годинник, який коштує в рази дорожче. Так це чи ні, з'ясуємо в даному огляді Xiaomi Mi Band 4.
Дизайн, ергономіка
До розпакування Mi Band 4 не вражає. У порівнянні з попередньою моделлю, упакованою в пластикову коробку, тут застосовується дешевий картон. Але виробника можна зрозуміти і навіть підтримати, адже він намагався заощадити на малозначущих дрібницях, щоб вкласти максимум коштів в функціональність гаджета, і при цьому зберегти його вартість для покупця на колишньому рівні. Комплект постачання типовий: сама капсула, ремінець, фірмовий зарядний пристрій і набір макулатури у вигляді мануала, гарантійного талона та інших подібних речей.
Дизайн повністю перероблений в порівнянні з попереднім поколінням. Заокруглене по краях загартоване 2.5D-скло покриває всю лицьову панель від краю до краю, а під ним ховається 0,95-дюймовий OLED-дисплей з роздільною здатністю 240х120 точок. Екран вміщає більше інформації, має повноцінне сенсорне управління і, що найголовніше, став кольоровим. Яскравості і контрастності матриці досить для того, щоб зображення не блякло на сонці.
Графічний інтерфейс браслета можна кастомізувати, вибравши один з 77 варіантів оформлення «циферблата». Управління зроблено максимально зручним і зрозумілим. Наприклад, щоб відкрити музичний програвач, потрібно провести по екрану пальцем справа наліво. За допомогою послідовних свайпів можна також відкривати статистику фізичної активності, інформацію з датчика серцевого ритму, прогноз погоди, повідомлення і так далі.
Ремінець, як і раніше, виготовлений з силікону, який приємно прилягає до шкіри зап'ястя, не натираючи його, а пряжка зроблена з полімерного матеріалу для збільшення її терміну служби. Важлива зміна торкнулася зарядки: тепер для установки в док-станцію капсулу не потрібно виймати з браслета, так як контакти виведені на її нижню частину.
Апаратна платформа і режими тренувань
Апаратної платформою Xiaomi Mi Band 4 служить процесор Huangshan No1 (MHS001), який використовує архітектуру з відкритим вихідним кодом RISC-V. В якості основної переваги розробники чіпа називають підтримку ним штучного інтелекту. За їхніми заявами, це перша однокристальна система для гаджетів з можливістю машинного навчання.
Чіпсет виробляється по 55-нм технології, підтримує режим Always On і містить чотири ядра, кожне з яких відповідає за певну функцію - наприклад, кардіологічну біометрію, ЕКГ або моніторинг серцевого ритму. Стверджується, що Huangshan No 1 на 38% ефективніше, ніж традиційні процесори з ядрами ARM Cortex-M4. Крім того, для підвищення точності вимірювань, Mi Band 4 отримав шестиосьний акселерометр.
Фітнес-браслет може працювати в одному з шести основних режимів відстеження фізичної активності. У режимі ходьби він підраховує кількість пройдених кроків, а переключившись на «Біг», користувач зможе контролювати частоту кроків, їх довжину і темп пересування. При цьому можна вибирати тип дистанції - довга або коротка, а також місце пробіжки - вулиця або приміщення. Окремі режими передбачені для їзди на велосипеді і плавання, причому для останнього пристрій одержав захист від води класу IP67. І, нарешті, останній режим - фізичні вправи, для яких основним показником є інтенсивність спалювання жиру. Втім, ефективність занять у вигляді кількості спалених калорій відображається для всіх п'яти перерахованих типів тренувань.
Контроль за станом серця і якістю сну
Xiaomi Mi Band 4 обладнаний високоточним (наскільки це можливо для не медичного приладу) датчиком частоти серцевих скорочень, який безперервно заміряє пульс людини. У разі виходу показника за нормальні межі пристрій відразу ж сповістить власника повідомленням на екрані і вібрацією. За допомогою гаджета також можна знімати ЕКГ, що покликана допомогти попередити появу аномалій в роботі серцевого м'яза. Крім того, за даними про пульсі і інформації з інших сенсорів смарт-браслет визначає, наскільки довго користувач знаходиться в сидячому положенні, і нагадує про необхідність зробити перерву на розминку.
За різними показниками Mi Band 4 відстежує фази сну, виявляючи, наскільки ефективним був нічний відпочинок. Присутній опція розумного будильника, при включенні якої девайс розбудить власника вібрацією в момент знаходження того в фазі швидкого сну, щоб пробудження було максимально легким і комфортним.
Підтримка смартфонів і автономність
Ємність вбудованого в Mi Band 4 акумулятора становить 135 мАг, що дозволяє йому працювати без підзарядки до 20 днів. Для синхронізації зі смартфонами в ньому використовується бездротовий адаптер Bluetooth 5.0. Підтримуються телефони на базі операційних систем Android 4.4 і iOS 9 або пізніших версій.
А ось модуля NFC в європейській версії браслета знову немає, так що безконтактні платежі з його допомогою знову здійснювати не вийде. У модифікації для Китаю NFC є, але з Google Pay та іншими подібними сервісами вона працювати не зможе, так як в Піднебесній пристрої з NFC замінюють не банківські, а транспортні карти для оплати проїзду в громадському транспорті.
Висновки
На відміну від повноцінних «розумних» годинників, таких як Apple Watch, на Xiaomi Mi Band 4 не можна встановлювати додаткові додатки, та й інша функціональність скромніше. Крім того, тут не такий великий екран, хоча він і став повністю сенсорним і кольоровим. Разом з тим, найважливіші функції в ньому присутні: наприклад, Mi Band 4 навчився вимірювати пульс, причому робить це досить точно. Таким чином, дітище Xiaomi - це відмінний варіант для тих, хто хоче придбати недорогий переносний пристрій для підвищення ефективності занять спортом або просто ранкових пробіжок.
- Комментарии