Яку паяльну станцію вибрати
Це питання задає собі кожен, хто вперше зіткнувся з даними вибором, в цій статті ми спробуємо прояснити деякі аспекти даного питання. Незалежно від того, стоїть вибір паяльної станції для новачка або для досвідченого майстра сервісного центру, ми постараємося дати відповідь на всі питання.
Як вибрати паяльну станцію?
Розглянемо найпоширеніші паяльні станції: Інфрачервоні, термоповітряні (турбінні + компресорні), контактні.
Види паяльних станцій
Найпоширенішими на даний момент є - термоповітряні паяльні станції.
Якщо серед Ваших завдань є: пайка конекторів, мікросхем, радиокомпонентов, пластикових виробів, то наступна інформація для вас.
Термоповітряні паяльні станції діляться на 2 основних види, турбінні й компресорні.
Компресорні відрізняються вбудованим в корпус повітряним насосом, який нагнітає повітря по шлангу в ручку фена, завдяки цьому вони надійніше і мають дуже ніжний повітряний потік.
Турбінні станції обладнані вбудованою турбіною в ручку фена, завдяки чому повітряний потік потужний, фен швидко нагрівається і остигає, корпус цих станцій відрізняється компактними габаритами. Ці станції найчастіше мають вбудований фен і паяльник, що робить їх найбільш універсальними серед бюджетних.
Повітряні станції легко справляються з пайкою конекторів в телефонах і планшетах, пайкою SMD транзисторів і мікросхем, невеликих BGA мікросхем. На більш низьких температурах можна проводити монтаж термоусадочної ізоляції. Широкий діапазон температури фена дозволяє працювати не тільки з платами, але і з такими матеріалами як пластик і інші полімери, це дозволяє проводити ремонт автомобільних бамперів, спойлерів, елементів обшивки мототехніки.
Переваги турбінних станцій:
-
Невеликий розмір корпусу
-
Потужний повітряний потік
-
Швидкий нагрів і охолодження фена
-
Компактний і зручний фен
Найбільш популярною моделлю цього виду є BAKU BK-878L2
Переваги компресорних станцій:
-
Тривалий термін служби компресора
-
Максимально слабкий повітряний потік
Популярна модель компресорних станцій: Baku BK-852D.
Інфрачервоні паяльні станції є найдорожчим рішенням, але є завдання з якими впораються тільки вони. Ці станції найчастіше обладнані нижнім інфрачервоним підігрівом плат і верхньої тепловою гарматою.
Нагрівання плати виконується за допомогою інфрачервоного випромінювання максимально рівномірно і плавно, завдяки цьому, ризик пошкодити плату мінімальний. Контролю температури в даних станціях приділяють багато уваги, оскільки від цього буде залежати результат роботи.
Виконати заміну північного моста на материнській платі або процесора на відеокарті без даної станції практично неможливо, повітряна станція не впорається з цим завданням, оскільки потрібно прогріти рівномірно всю плату.
Контактні станції (паяльник)
Ці станції являють собою паяльник з блоком регулювання температури.
Стабілізація температури є на всіх моделях цієї групи, ця функція потрібна для утримання температури жала в різних режимах роботи, коли жало стосується деталі, тепло починає перетікати до неї і температура всередині жала падає, датчик в нагрівачі це фіксує і передає сигнал в блок управління, щоб він підвищив ток проходить через нагрівач, завдяки цьому температура жала залишається відносно однаковою.
Дані станції виконують пайку контактним методом, з цього вибір флюсу і жала дуже важливий, високоактивні флюси можуть бути небезпечними не тільки для мікросхеми але і для жала. Контактні станції можуть виконати пайку компонентів плати з 1 або 2 ніжками, проводів, роз'ємів. Приклади станцій зі стабілізацією: Baku BK-936, Baku BK-936D.
- Комментарии