Nokia - один з піонерів ринку мобільного зв'язку та в свій час один з найбільших виробників стільникових телефонів в світі.

Компанія відома перш за все своєю надійністю, особливо після моделі Nokia 3310. Даний телефон став одним з найпопулярніших в світі, а про його міцність легенди ходять по сьогоднішній день.

Також Nokia розробила свою ОС Symbian, яка була одною з найпопулярніших в світі до 2008-2010х років. В компанії Nokia все було гараз, вона трималась на позиції номер 1 до 2010 року. Далі ж конкуренція стала суттєво сильнішою, почався стрімкий ріст пристроїв на базі iOS (Apple iPhone) та Android, а Nokia залишилась на своїй опереційній системі Symbian, яка вже ніколи більше не стане популярною. На фоні суттєвого падіння продажу компанія була змушена продати свої акції компанії Microsoft. Проте і Microsoft з своєю ОС Windows Phone лише погіршила ситуацію, тому в 2016 році компанія HMD Global викупляє підрозділ Nokia у Microsoft і з того часу почалось відродження бренду на ринку мобільних телефонів, смартфонів, планшетів та інших комунікаторів.